Materiały

Materiały (6)

czwartek, 04 maj 2017 08:54

#jawJEGOoczach [5] Kananejka

Written by
W Kalendarzu Kobiety 2017 w maju - wyjątkowo - pojawiły się dwie bohaterki. Dwie różne kobiety, dwa bardzo odmienne spotkania z Jezusem. Jednak jest coś, co je łączy. Serce matki. Ale to wcale nie znaczy, że ich historie skierowane są tylko do mam - serdecznie zapraszam do ich rozważenia wszystkie kobiety, bo nasze majowe bohaterki odsłaniają nam fragmenty kobiecego geniuszu i kobiecego serca, a także przypominają m.in. o tym, że Jego miłość jest ważniejsza od zasad.
Dziś przyjrzymy się historii czwartej bohaterki z kart Nowego Testamentu. Mówimy o niej: Jawnogrzesznica lub Nawrócona grzesznica, a Jezus wskazuje na coś całkiem innego, pokazuje nam ją w innym świetle - jako kobietę, która bardzo umiłowała. On widzi ją taką, jaką ona jest naprawdę. Taką, jaką jest tu i teraz - i jaką pragnie się stać. On widzi jej miłość. Bierze ją w obronę i ukazuje jako wzór pobożnemu faryzeuszowi, który - jak się okazuje - także jest dłużnikiem Miłującego Pana - sam nawet nie wie, jak wielkim!...

--> Łk 7, 37-38  
Pomocne materiały
(1) Film

(2) Rozważanie

(3) Kolorowanka (do pobrania poniżej)
(4) Tapeta/plakat (do pobrania poniżej)
Jeszcze więcej materiałów do pobrania - dla uczestniczek programu #jawJEGOoczach
środa, 01 marzec 2017 12:47

#jawJEGOoczach [3] Córka Jaira

Written by
Córka Jaira to trzecia bohaterka w programie #jawJEGOoczach W jej historii możemy odnaleźć nasze dojrzewanie i dorastanie, nasze obawy, marzenia i w końcu - możemy doświadczyć cudu nowego życia dzięki Chrystusowi!
 
Córka Jaira to bohaterka szczególnie niewinna. Dziecko. Dziewczynka, która ciężko choruje w tak ważnym momencie swojego życia - za chwilę ma stać się dorosła, by móc doświadczyć pełni kobiecości. Tyle pragnień, tak szerokie perspektywy. Ale pewnie na dnie serca są i lęki, które w końcu czynią ją niezdolną do życia. Przy całym dramatyzmie tej historii odnajdujemy piękne, bajkowe zakończenie. Ale to coś więcej niż bajka.
To objawienie JEGO MOCY i MIŁOŚCI! Alleluja! 

--> Mk 5, 21-43
Pomocne materiały
(1) Film

(2) Rozważanie
(4) Kolorowanka (do pobrania poniżej)
Jeszcze więcej materiałów do pobrania - dla uczestniczek programu #jawJEGOoczach
Kobieta cierpiąca na krwotok to druga postać wśród kobiet Nowego Testamentu, która pomaga nam odkrywać kim jesteśmy w oczach Boga i kim jest On.
Zapraszam serdecznie do prześledzenia jej historii! 

Kobieta cierpiąca na krwotok od lat szukała pomocy. Była u wielu lekarzy, ale żaden nie potrafił jej pomóc. Pragnęła pełni życia i zmiany, w którą wciąż wierzyła. Tego dnia, o którym piszą Ewangeliści, wmieszała się w tłum, by spełnić swój plan: dotknąć frędzli Jego płaszcza. Nie mając nic do stracenia, zrealizowała swoje zamierzenia. Dotknęła skraju Jego płaszcza. Powtarzała sobie: bylebym tylko mogła to uczynić, a będę zdrowa!
Tego nie przewidziała - że On ją jednak w tym tłumie odnajdzie. Że On wyczuje jej dotyk. Że ją zawoła. Może nie pomyślała, że Jego pragnienie jest tak wielkie i On chce nie tylko, by krwotok w jej ciele ustał, ale też by jej serce, poprzez to spotkanie - napełnione czułością, utwierdzone w swej godności i wartości - ożyło.

---> Mk 5, 21-34
Pomocne materiały

(1) Film


(2) Rozważanie
(3) Tapeta/plakat (do pobrania poniżej)
Jeszcze więcej materiałów do pobrania - dla uczestniczek programu #jawJEGOoczach
czwartek, 23 luty 2017 10:39

#jawJEGOoczach [1] - Samarytanka

Written by
Samarytanka to nasza pierwsza inspirująca bohaterka Nowego Testamentu, której historię spotkania z Jezusem rozważamy w programie #jawJEGOoczach Zapraszam i zachęcam do wsłuchania się w ten fragment Ewangelii! Mam nadzieję, że udostępnione poniżej materiały będą dla Ciebie inspiracją!

Samarytanka to dla mnie – a pewnie i dla wielu z Was – kobieta z dzbanem. Trudno się dziwić temu skojarzeniu – właśnie z nim przychodzi do studni, gdzie spotyka Jezusa. Jej dzban – pusty – taki, jaki przyniosła – ukazywał też jej pustkę, a jednocześnie głębię, która mogła w sobie tyle jeszcze zmieścić.  Był wyrazem jej pragnienia. Przyszła, by zaczerpnąć wody. Przyszła, bo była w potrzebie. Przyszła, bo tam, gdzie była, nie mogła otrzymać tego, czego potrzebowała. I On wyszedł jej na spotkanie. Chociaż ona chciała być niezauważona. Samarytanka nawet nie wiedziała jak głębokie jest jej pragnienie i jak możliwe jest to, co wydawałoby się niemożliwe - wypełnienie tego spragnionego serca!

---> J 4, 1-42
Pomocne materiały
(1) Film

(2)
Kolorowanka (do pobrania poniżej)
(3) Tapeta/plakat
(do pobrania poniżej)

(4) Rozważanie
Jeszcze więcej materiałów do pobrania - dla uczestniczek programu #jawJEGOoczach
czwartek, 23 luty 2017 10:29

#jawJEGOoczach

Written by
Witaj!

Jeśli mogłabym zachęcić Cię tylko do jednej rzeczy, która naprawdę pozwala odkrywać swoje serce, pomaga lepiej żyć, przynosi radość i pokój, nadaje kierunek naszym działaniom, przypomina o sensie drogi, na której jesteśmy, i przywraca prawdziwe piękno… to byłoby to spotkanie ze Słowem Bożym. Obietnica jest duża, prawda? Ale tak właśnie jest: nie znajdziemy lepszych słów. I przekonuje nas o tym sam... Bóg! Nie ma żadnego poradnika, który dorównałby mocy tego Słowa, nie ma nawet najlepszych komentarzy biblijnych, nie ma niczego ponad to Źródło. A jednak nie zawsze przychodzimy, by z Niego czerpać... Mam nadzieję, że udział w programie #jawJEGOoczach będzie dla Ciebie okazją do karmienia się Jego Słowem i przemieniania swojego Serca, kształtowania go według Jego zamysłu!

Materiały do pobrania:


(1) Kim jestem w JEGO Oczach? O idei programu #jawJEGOoczach
(2) Karta do spotkania ze Słowem Bożym
(3) Przypominajki o Słowie Bożym
A jeszcze więcej materiałów dostępnych dla uczestniczek programu #jawJEGOoczach