Szukam odpowiedzi na pytanie: kim jestem. Szukam jasnej odpowiedzi, szukam lustra, które nie zniekształca, ale które też nie ukrywa nic przede mną. Niejedno już próbowało mnie okłamać i okazywało się krzywym zwierciadłem, a mimo to uznawałam ten obraz za prawdę lub jakąś jej część. Traciłam na to czas i siłę. Traciłam życie na to, co odbierało mi życie. I nie jest tak, że zupełnie nie wiem kim jestem, że zupełnie nie wiem, jaka jest moja kobieca wartość, jakie jest moje piękno i kim jestem dla Jezusa. Ale zapominam zbyt często. Wiem, ale nie czuję. Czasem czuję, ale nie wiem. Żyję zbyt często tak, jakby On był daleko i nie liczył się w moim życiu. Albo liczył się za mało. Nie mam czasu, nie mam motywacji, niewiele się zmieniam. Za rzadko do Niego wracam, za mało Go znam, za bardzo przejmuję się tym, kim jestem w cudzych oczach. Ale czuję wielkie pragnienie zmiany, uzdrowienia, uwolnienia i świadomego stawania się Sobą i radości z tego, jaka jestem. Chcę usadowić się we właściwym miejscu i być z Tym, który mnie zna i kocha. I chce dla mnie nie wygranych w zawodach świata, ale Nieba. Chcę doświadczać Jego spojrzenia. Chcę je odwzajemniać.

Jeśli choć trochę odnajdujesz się w tym opisie, program #jawJEGOoczach może być dla Ciebie inspiracją i wsparciem na tej drodze.

Ten program powstał po to, by...
 
⇒ pomagać kobietom, często zranionym w spojrzeniu na siebie, odkrywać prawdę o swojej wartości i pięknie
⇒ umacniać kobiety w ich powołaniu inspirować kobiety do jeszcze głębszego spotkania ze Słowem Bożym
⇒ pomóc kobietom poznawać Jezusa
⇒ inspirować kobiety do umacniania kobiecych relacji opartych na wspólnych wartościach
⇒ umożliwić spotkanie z innymi kobietami podążającymi tą samą drogą

W ramach programu otrzymujesz:

⇒ comiesięczne inspiracje (filmy, karty pracy, plakaty)
⇒ dostęp do platformy społecznościowej umożliwiającej kontakt z innymi uczestniczkami

***

Od kilku lat w ramach projektu Serce Kobiety spotykam się z kobietami, by odkrywać piękno, jakim zostałyśmy obdarzone oraz zadania, jakie zostały nam powierzone przez Stwórcę. Z jakiegoś powodu nasz kobiecy geniusz nie zawsze jest widoczny w świecie. Ale jak może on zmieniać świat, kiedy nie zmienia nas samych? Wiem, że wiele kobiet, wiele z nas, bardzo potrzebuje uzdrowienia. Obmycia oczu, dotknięcia Miłością czy po prostu odnowienia sił - po to, by móc w pełni realizować Boże plany i pragnienia, jakie są złożone w naszych sercach. To wszystko nie dzieje się ot tak. Nie dzieje się w jednej chwili. Program #jawJEGOoczach to będzie nie tylko piękny spacer, ale momentami ciężka praca, może nawet walka. Ale bądźmy spokojne, nie będziemy w niej same, a jej owoce - są warte wysiłku! Wiem, jak wiele może się zmienić w naszym życiu, kiedy zaczniemy słuchać - bardziej Jego Słowa niż głosów ludzi (por. Dz 5, 29), bardziej Jego zasad niż naszych nazbieranych przez lata doświadczeń i myśli, bardziej Jego miłości niż naszych pozornie niezniszczalnych ideałów. Kiedy będziemy oddawać nasze sprawy w Jego ręce, odważnie wykonując to, co do nas należy. Kiedy będziemy właściwie ustalać priorytety i On naprawdę będzie Pierwszy. Kiedy odczujemy, jak wszystko przestaje mieć znaczenie, kiedy tylko stajemy obok Niego i obietnicy Nieba. Kiedy będziemy świadome jak bardzo nie chcemy marnować i tracić Jego łaski. A to wszystko zaczyna się od pierwszego kroku - od zrozumienia kim jesteśmy w JEGO oczach. I Kim jest ON.


Autorzy projektu:

Katarzyna Marcinkowska - żona Mariusza, mama dwóch synów, z wykształcenia filozof i doradca psychologiczny, autorka projektów: Serce Kobiety, Kalendarz Kobiety, Między Niewiastami, #jawJEGOoczach, Przepis na Miłość

Współpraca merytoryczna projektu #jawJEGOoczach: ks. Piotr Paweł Łapa, s. Maria Donata, niepokalanka